Aplikace

Různé způsoby využití tepla

Pro více informací nás
neváhejte kontaktovat


Ing. Josef GÉBA
Email: josef.geba@bpower.cz
Tel.: +420 602 425 869

Naše systémy jsou primárně určeny k využití přebytečného tepla. ORC systémy (zkr. Organický Rankinův cyklus) jsou zařízení, která pomocí vysokootáčkové turbíny, nebo šroubového expandéru přemění teplo v elektrickou energii. Pokud disponujete ve vašem podniku přebytečným teplem, nechte se inspirovat v některé z oblastí využití.

NOVINKA: podívejte se rovněž na možnost instalace chladičů s nulovou spotřebou. Ideální pro bioplynové stanice, průmysl apod.


 

Značná část tepla z těžkého průmyslu je nyní řešena velmi okrajově a investor ve většině případů ztrácí velmi cenou komoditu – energii v odpadním teple. Více informací...

Pro zvýšení efektivity výroby elektrické energie z motorů kogenerační jednotky Vám nabízíme dvě různé technologie ORC: ORC využívající pouze spaliny a ORC využívající horkou vodu.
Více informací...

Energoblok – kogenerace na biomasu

Naše systémy ale neřeší jen otázku přeměny tepla na elektrickou energii. Mohou být samy zdrojem kombinované výroby elektřiny a tepla. Naše zaměření v oblasti kogenerace je biomasa:

Energoblok BPOWER je ideálním řešením a zdrojem úspor všude tam, kde je možné spalovat dřevní štěpku nebo jakékoli odpady z dřevní výroby.
Více informací...

Vysoká účinnost, tichý provoz, nulové emise, výkony již od 30 kW a velmi nízké provozní náklady činí z absorpčních chladících jednotek ideální řešení pro výrobu chladu.
Více informací...