O nás

Společnost B:POWER, a. s. byla založena v roce 2009 jako investiční společnost (původně B:POWER INVESTMENT, a. s.) s cílem realizovat investice v oboru obnovitelných zdrojů energie. Postupně se z této ryze investiční společnosti stala inženýrská společnost, která si klade za cíl najít pro zákazníky optimální řešení a realizovat dodávky elektráren v oblasti malé energetiky.


Od roku 2011 tak společnost B:POWER, a.s. začíná úzce spolupracovat s předními světovými výrobci technologií pro výrobu elektrické energie – systémy ORC. Z České republiky postupně expanduje dále na Slovensko, Maďarsko a Chorvatsko, kde zakládá své vlastní pobočky. Obchodní a realizační působnost dál rozvíjí také v Německu a celé západní Evropě.


Do konce roku 2015 již společnost B:POWER, a.s. zastřešuje komplexní servis pro více jak 45 zařízení, resp. elektráren, využívajících systémů ORC v rámci celé Evropy. V průběhu následujících dvou let se flotila ORC zařízení rozrůstá na více jak 200 servisovaných jednotek, které jsou výhradně pod správou společnosti B:POWER. Od roku 2017 vlivem rostoucí poptávky z celého světa se obchodní teritorium společnosti B:POWER neomezuje jen na Evropu, ale i na asijské trhy a pacifickou oblast. Na začátku roku 2018 společnost B:POWER zakládá společný podnik s japonskou firmou SPI Solar s názvem B:POWER Japan se sídlem v Osace. V letech 2019 a 2020 se společnosti B:POWER podařilo významně posílit na zahraničních trzích. Vznikly nové akvizice v Srbsku, Bulharsku, Polsku na Slovensku a Mikronésii. Navzdory všem opatřením v souvislosti s onemocněním Covid-19 tak pokračuje dynamický rozvoj společnosti.


Součástí komplexních služeb společnosti B:POWER, a.s. je poskytování profesionálního servisu pro všechna svá zařízení. Společnost disponuje vlastním servisním dispečinkem s detailním monitoringem a správou dat z jednotlivých lokalit a samozřejmě zákaznickou hot-line telefonní linkou.

 

 

Společnost B:POWER si klade za cíl být leadrem na celosvětovém trhu v oblasti malé energetiky s vysokou návratností investic. Pracujeme jen s takovými technologiemi, které jsou prověřené v praxi a s takovými dodavateli, kteří mají vysokou míru kvality a standardu.


Společnost B:POWER je součástí holdingu B:POWER GROUP. Majoritním akcionářem holdingu B:POWER GROUP je Bc. Jiří Musílek, minoritními akcionáři jsou Ing. Josef Géba a Ing. Karel Šmíd.